אף אחד לא רוצה לחשוב על עתידו כאשר יגיע לגיל פנסיה. אנחנו רוצים להרגיש ולהישאר צעירים לנצח. אך אדם שלא נערך כראוי לתקופה הזו של הפנסיה עשוי למצוא את עצמו נאלץ להסתפק בקצבה הזעומה של הביטוח הלאומי שלא באמת תספיק לו. רק אנשים שחושבים מראש על ימי הפנסיה ובוחרים מסלול פנסיה מתאים עבורם, נהנים בסופו של דבר מקצבה מכובדת כאשר הם יכולים להמשיך ולהתקיים בכבוד בלי לשנות את רמת החיים שלהם מכפי שהייתה טרם הפרישה לפנסיה.
במאמר זה ננסה לבדוק את על כל הנושא של חיסכון פנסיוני על מנת לסייע לכל אחד למצוא בסופו של דבר את המוצר הכי נכון והכי מתאים עבורו.

מהו חיסכון פנסיוני?

דבר ראשון חשוב להגדיר מה זה בעצם החיסכון הפנסיוני. החיסכון הפנסיוני הוא בעצם מעין קופת חיסכון לימים שיבואו לאחר הפרישה מהעבודה. אז במקור מדובר בחיסכון, אך מעבר לחיסכון יש כאן גם את הכיסוי הביטוחי ממנו נהנה המבוטח לאורך כל השנים אשר בהם הוא עובד ועד לימי הפרישה.

מה זה בעצם אומר?

אם קורה במהלך שנות העבודה המבוטח חלה, נפגע בתאונה או חלילה הלך לבית עולמו, או אז הוא יוכל ליהנות מקצבה חודשית כאשר זה יחליף את השכר החודשי שהוא מקבל ממקום העבודה שלו. חברת הביטוח המנהלת את החיסכון הפנסיוני היא זו שתדאג לכך.
לאחר גיל 60 אחרי הפרישה מהעבודה יהיה המבוטח זכאי לקבל קצבת פנסיה מהחיסכון אותו הוא הפריש משך כל השנים. אם המבוטח הולך לבית עולמו, המשפחה שלו תיהנה מהקצבה.

סוגי חיסכון פנסיוני

בכל מה שקשור לחיסכון לפנסיה, יש שלושה סוגים שונים וחשוב להכיר את האפשרויות כדי שהבחירה בסופו של דבר תהיה הבחירה הכי נכונה והכי מתאימה לצרכים ולמטרות שלו.

כיצד לבחור את המסלול הפנסיוני הטוב ביותר?

מתוך כל האפשרויות הקיימות רשאי כל אחד לבחור את המסלול הכי מתאים לו בהתאם לנתונים האישיים שלו. כמו המצב הבריאותי, המצב המשפחתי, רמת החיים וכל מה שחשוב לו בחיסכון שלו. בעזרת יועץ פנסיה אפשר להגיע בסופו של דבר לבחירה הכי נכונה והכי חכמה שאכן תעניק את המענה הבטוח בזמן אמת.
לגמרי לא מומלץ לסמוך בעיניים עצומות על קרן הפנסיה שמקום העבודה מפנה את הכספים שלכם אליו. לא תמיד זה יהיה הדבר הכי נכון עבורכם וחבל שלא תשפרו את החיסכון שלכם לימים העתידים לבוא.

לפני בחירת מסלול פנסיה

חשוב להבין שאם לא בוחרים לבד את קרן הפנסיה הרי שהגוף הפנסיוני יבחר את המסלול הסולידי שזוהי ברירת המחדל מבחינתה. לא תמיד זה יהיה טוב ללקוח.
חשוב ללמוד מעט את הנושא כדי שהבחירה בסופו של דבר תהיה בחירה חכמה ונכונה למבוטח.
יש לבחון את רמת הסיכון של המסלול המוצע מול גובה התשואה. מעבר לכך תמיד עדיף ללכת על קרן שיש בה הרבה מבוטחים מה שימנע פגיעה בקרן במקרה של פגיעה במספר עמיתים בו זמנית.