משיכת כספי פנסיה בגיל פרישה

יציאה לגמלאות היא סוג של יציאה לחופשי. אנחנו כבר לא מחויבים למסגרת הקבועה של העבודה, לוח הזמנים עומד לרשותנו ואנחנו אדונים לעצמנו בכל מה שקשור לניהול הזמן שלנו. עם זאת, מבחינה כלכלית זה לא תמיד יהיה כך. אנחנו עשויים להיות הרבה פחות משוחררים במיוחד אם אנחנו תלויים בכספי הפיצויים שאנחנו מקבלים מקצבת הפנסיה שלנו.

אז אם אתם עומדים בצומת הזו, חשוב שתלמדו להתנהל בצורה נכונה וכחמה עם הכסף תוך הבנת האפשרויות העומדות בפניכם.

אם אנחנו מדברים על משיכת כספי הפנסיה, חשוב להדגיש את החשיבות הרבה שבניהול נכון וחכם של הכסף תוך הבנת האפשרויות העומדות בפנינו וזאת כדי לוודא כי הקצבה אכן מנוצלת בצורה הכי חכמה והכי טובה, ולכן מאוד חשוב גם לבחור בתחילת הדרך את המסלול פנסיה הנכון ביותר עבורנו.

חשוב לדעת!

לא כולם מודעים לאפשרויות העומדות לפניהם בכל מה שקשור לנושא הזה של משיכת כספי הפנסיה בגיל פרישה. הם לא באמת מבינים את הדקויות המרכיבות את שלומי המס, הם לא מבינים מה זה היוון קצבה והאם זה אכן משתלם. אז אנחנו כאן כדי ללמד אתכם את הדברים הבסיסיים שחשוב לדעת בכל מה שקשור למשיכת הפנסיה.

איך מושכים את כספי הפנסיה

יש יותר מדרך אחת למשוך את כספי הפנסיה. למעשה כל שכיר ובשנים האחרונות גם כל עצמאי מחויבים להשקיע בקופת גמל טובת כספי הפנסיה אותם הוא יוכל לקבל בהגיעו לגיל פרישה.

יש כאלה שחוסכים לקופות גמל ויש מי שחוסך לביטוח מנהלים יש מי שזכאי לביטוח פנסיה מטעם מקום העבודה ויש מי שחוסך לביטוח פנסיוני. בכל מקרה ישנו הסכום שנועד להחזיק את העובד גם לאחר גיל פרישה מעולם העבודה, את כל המידע הזה תדעו באמצעות לקיחת שירותיו של יועץ פנסיוני שידע להגיע לכם בדיוק מה הדרך המתאימה והרווחית ביותר בשבילכם.

את הקצבה הזו אפשר לקבל בצורה של קצבה חודשית שתחזיק את העובד לאורך שנים כאשר כך הוא גם ינצל נכון את הסכום שהופקד עבורו. ישנה גם אפשרות למשוך את כל סכום הכסף בבת אחת כאשר כל הכסף יתקבל בסכום אחד חד פעמי, וישנה אפילו אפשרות לקחת הלוואה מקרן הפנסיה. השיקול חייב להיות מחושב וההחלטה חייבת להיות מושכלת וחכמה על מנת שאכן העובד יוכל להמשיך ולהתקיים הלאה מהכסף אותו הוא צבר במהלך שנות עבודתו.

אולי יעניין אותך: למה חשוב לחסוך לפנסיה

מה מרכיב את הפנסיה?

החיסכון הפנסיוני שלכולנו מחולק לשלושה חלקים עיקריים.

  1. חיסכון לקצבה – חלק מתוך החיסכון שמיועד למעשה להוות קצבה חודשית לאחר היציאה לגמלאות. גודל הקצבה תלויה כמובן בהיקף הסכומים השקעתם בקרן הפנסיה במהלך הזמן. החלק היחסי יופרש ממנו וישולם בכל חודש. 
  2. חיסכון הוני – זהו חלק מחיסכון הפנסיה אותו אפשר בתנאים מסוימים למשוך באופן מלא במועד אחד. אין אפשרות לחלק אותו לקצבה חודשית.
  3. רכיב הפיצויים – לכל שכיר יש זכויות סוציאליות שונות. המעביד מפריש בכל חודש סכום מסוים עבור הזכויות הסוציאליות השונות של העובד. ישנו אחוז קטן שמופרש לקופת הפיצויים למקרים שבהם תאבדו את מקום העבודה שלכם ואם לא משכתם אתך הכסף עד למועד הפרישה הרי שהוא למעשה עומד וקיים שם לרשותכם. את סכום הכסף הזה תוכלו כמובן למשך בעת הפרישה ולצרף אותו לכספי הפנסיה שתמשכו או תקבלו.

משיכה נכונה של כספי הפנסיה

הפורש אמור להחליט האם הוא מעוניין לקבל פיצויים באופן שאלו יהיו פטורים ממס או שמא הוא רוצה אותם באופן שיהיו חייבים במס. כל הנושא הזה של ניהול מס נכון הוא נושא מורכב המחייב ייעוץ עם איש מקצוע שיש לו את ההשכלה בתחום וזאת כדי להבטיח כי הפורש יפיק את המירב והמיטב מהכספים המגיעים לו על פי חוק.

לא מבינים איך הפנסיה שלכם עובדת?
השאירו פרטים כבר עכשיו והמומחים שלנו ישמחו להסביר לכם!

תוכן עניינים

היועץ - יעוץ פיננסי

היועץ - יעוץ פיננסי

היועץ הינו אתר לייעוץ פיננסי כבר למעלה מ- 10 שנים ובמהלך השנים טיפלנו ועוד נמשיך לטפל באלפי לקוחות מרוצים ששיפרו את התנאים הפיננסים שלהם.
אנחנו מאמינים שאחרי שנים של עבודה קשה וחיסכון רב מגיע לכל אדם בישראל ליהנות ממסלול פנסיה שיתן לו שקט ויעשה את המיטב מהכסף שלכם, תוך כדאי שירות מעולה והצעות מחיר מהטובות בישראל.
אנו עובדים לפי ערכים ברורים הכוללים: אמינות, מחיר הוגן, שירות ללא פשרות ודאגה קודם כל ללקוח.

היועצים שלנו הם מהמובילים בתחום הפיננסי בשוק ויעשו הכל כדי להעניק לכם את התנאים הטובים ביותר.
בעולם שמנוהל על ידי כסף חשוב מאוד לחשוב על היום של אחרי, התחום הפיננסי רחב ובאמצעות יועץ פינססי איכותי תוכלו להגדיל את הרווחים שלך והבטיח לעצמכם עתיד טוב יותר.
"היועץ" - ייעוץ פיננסי - עושים הכל בשבילך.

לא מבינים איך הפנסיה שלכם עובדת?
השאירו פרטים כבר עכשיו והמומחים שלנו ישמחו להסביר לכם!
יעוץ פיננסי

פנסיה מקיפה או כללית

לא מעט שכירים ועצמאיים מתלבטים היכן לשים את כספם, בקרן פנסיה מקיפה או כללית? חשוב לדעת שהמטרה המשותפת של כולנו היא להגיע לגיל הפרישה עם

למאמר המלא »
בלוג

חישוב פנסיה צוברת

כבר חשבתם על הפנסיה שלכם?, יצא לכם לשמוע על המונחים: 'פנסיה צוברת' או 'פנסיה תקציבית' ותהיתם למה באמת מתכוונים? אנו יודעים שהבנת תוכניות פנסיה יכולה

למאמר המלא »
בלוג

דמי ניהול פנסיה

האם אתם מודעים להשפעה שיכולה להיות לדמי הניהול הפנסיוני על החיסכון הפנסיוני שלכם? אם לא, אנחנו ממליצים לכם להמשיך בקריאת המאמר, קחו שליטה על החיסכון

למאמר המלא »
התקשרו עכשיו