לשכור דירה או לקנות דירה, מה כדאי?

לבחור את התמהיל הנכון, לנסות לאתר בנרות יועצי משכנתאות מומחים ולהתחייב להחזרים חודשיים של כ-25 שנים? אולי עדיף בכלל לחפש דירה בשכירות ובכלל לא להיכנס לנושא הזה של רכישת דירה? בואו נדבר על זה, שכירות או רכישת דירה? 

המשק הישראלי, בדומה לשווקים העולמיים, חווה תנודות משמעותיות בשנים האחרונות. אנחנו חווים עידן לא פשוט, החל מווירוסים עולמיים, דרך מלחמות באירופה וכלה בעשרות אלפי מפוטרי הייטק ברחבי העולם, נדמה כאילו פקד אותנו כבר הכול. האירועים הגלובליים האלו הם מה שמובילים את המשק להתערער בהיבטים רבים ובתעשיות שונות, כאשר ענף הנדל"ן מהווה חלק בלתי נפרד מהמגמות האחרונות בשוק. רגע לפני שחותמים על משכנתא לדירה, בואו נדבר רגע על מחיר הנדל"ן בארץ. 

>> משיכת כספי פנסיה בגיל פרישה

מחירי הנדל"ן בישראל – מה חשוב לדעת?

לפי הערכות שונות, יחד עם בועת ההייטק שלאחרונה סופגת זעזועים לא פשוטים, מחירי הנדל"ן בארץ מתחילים להשתנות ואולי אפילו להתייצב עד כדי סימון למגמת ירידה בשנים הבאות. זה לא אנחנו אומרים, אלו הם נתונים אשר ניתן לגולל אותם באינטרנט ולקרוא עוד בנושא (פשוט הקלידו "ירידת מחירי דיור בארץ" או ביטוי אחר בסגנון). 

רגע לפני שאתם חותמים על משכנתא לרכישת דירה, אנחנו ממליצים לסקור את המידע הזה ברשת, אבל יותר חשוב, אנו ממליצים לערוך השוואות. כיצד? ישנם אתרי אינטרנט שבהם ניתן לסקור ולבחון מודעות מכירת דירות כיום לעומת מודעות מכירה משנים עברו. תבחנו בעצמכם את הנושא, אם אתם מבינים במגמת ירידת מחירים באזור מסוים, אולי כדאי לקחת לעצמכם עוד מס' חודשים לירידה באחוז מסוים נוסף.

>> הפקדה לקרן השתלמות

רכישת דירה VS השכרת דירה – מה עדיף ולמה?

ההחלטה בין רכישת דירה או השכרה יכולה להיות החלטה לא רק מורכבת, אלא כזאת שתשפיע על חייכם בצורה אורכית ורוחבית במשך שנים רבות קדימה. חשוב לשקול את היתרונות והחסרונות של שתי האפשרויות לפני קבלת כל החלטה כזאת או אחרת, כי רכישת דירה כרוכה בהתחייבות כספית כה משמעותית, עד שלעיתים אנשים קורסים כלכלית עקב בחירות נטילת משכנתא לא נכונות. 

הנושא דורש מחקר רב, בעוד שאת רוב הייעוץ המקצועי שלכם יהיה מומלץ לקבל מאת יועצי משכנתאות מומחים. מאידך, השכרת דירה בדרך כלל לא תצריך ממכם מחקרי עומק כאלו ואחרים, בטח שלא לשבת לפגישות ייעוץ עם מומחי נדל"ן. בסופו של דבר, השכרת דירה היא אופציה עבור מי שמעוניינים בפחות התחייבויות כה משמעותיות כמו רכישת דירה. 

>> חוק הפנסיה

אם רוכשים דירה, איפה כדאי או עדיף?

איך אומרים: "זה הכול עניין של תקציב"? זה ממש ככה, אבל נדייק את זה, זה הכול עניין של הון עצמי וכן היכולת להתחייב ל-X החזרים חודשיים כל חודש בחודשו. אם אתם מחפשים אחר תשואה גבוהה, ההמלצה היא בדרך כלל להדרים לכיוון הפרברים, לנסות לחפש באזור השרון, אולי אפילו קצת יותר צפונה לכיוון נתניה וחדרה, חיפה ועוד. אם אתם רוצים נכס "לוהט" שתמיד יהיה מושכר, כנראה שאזור המרכז יהיה עדיף עבורכם. 

באופן כללי, תמיד יהיה כדי לקבל ייעוץ מאנשי מקצוע. אם לא מיועצי המשכנתאות, אז אפשר גם להיעזר במתווכי דירות אשר מתמחים באזורים בהם אתם מתעניינים. בשורה התחתונה, קשה להגיד מה עדיף, השכרת או רכישה של דירה, כי 2 הצעדים הכלכליים האלו דורשים יכולות כלכליות שונות לגמרי במהותן. אם אתם מתלבטים בין רכישה להשכרה, ייתכן שכדאי להיפגש עם יועצי משכנתא כדי לעשות סדר ולקבל הכוונה מסוימת. 

>> פנסיה לעצמאים

לא מבינים איך הפנסיה שלכם עובדת?
השאירו פרטים כבר עכשיו והמומחים שלנו ישמחו להסביר לכם!

תוכן עניינים

היועץ - יעוץ פיננסי

היועץ - יעוץ פיננסי

היועץ הינו אתר לייעוץ פיננסי כבר למעלה מ- 10 שנים ובמהלך השנים טיפלנו ועוד נמשיך לטפל באלפי לקוחות מרוצים ששיפרו את התנאים הפיננסים שלהם.
אנחנו מאמינים שאחרי שנים של עבודה קשה וחיסכון רב מגיע לכל אדם בישראל ליהנות ממסלול פנסיה שיתן לו שקט ויעשה את המיטב מהכסף שלכם, תוך כדאי שירות מעולה והצעות מחיר מהטובות בישראל.
אנו עובדים לפי ערכים ברורים הכוללים: אמינות, מחיר הוגן, שירות ללא פשרות ודאגה קודם כל ללקוח.

היועצים שלנו הם מהמובילים בתחום הפיננסי בשוק ויעשו הכל כדי להעניק לכם את התנאים הטובים ביותר.
בעולם שמנוהל על ידי כסף חשוב מאוד לחשוב על היום של אחרי, התחום הפיננסי רחב ובאמצעות יועץ פינססי איכותי תוכלו להגדיל את הרווחים שלך והבטיח לעצמכם עתיד טוב יותר.
"היועץ" - ייעוץ פיננסי - עושים הכל בשבילך.

לא מבינים איך הפנסיה שלכם עובדת?
השאירו פרטים כבר עכשיו והמומחים שלנו ישמחו להסביר לכם!
יעוץ פיננסי

פנסיה מקיפה או כללית

לא מעט שכירים ועצמאיים מתלבטים היכן לשים את כספם, בקרן פנסיה מקיפה או כללית? חשוב לדעת שהמטרה המשותפת של כולנו היא להגיע לגיל הפרישה עם

למאמר המלא »
בלוג

חישוב פנסיה צוברת

כבר חשבתם על הפנסיה שלכם?, יצא לכם לשמוע על המונחים: 'פנסיה צוברת' או 'פנסיה תקציבית' ותהיתם למה באמת מתכוונים? אנו יודעים שהבנת תוכניות פנסיה יכולה

למאמר המלא »
בלוג

דמי ניהול פנסיה

האם אתם מודעים להשפעה שיכולה להיות לדמי הניהול הפנסיוני על החיסכון הפנסיוני שלכם? אם לא, אנחנו ממליצים לכם להמשיך בקריאת המאמר, קחו שליטה על החיסכון

למאמר המלא »
התקשרו עכשיו